Salariile si indemnizatiile pentru insotitori se platesc pe 29 și 30 decembrie prin casieria DAS

În zilele de 29, 30 și 31 decembrie, Primăria Muncipiului Giurgiu prin Direcția de Asistență Socială va plăti o altă diferență din sumele restante ce li se cuvin asistenților personali, dar și celor ce primesc indemnizații de îngrijire a persoanelor cu handicap.
Trei miliarde de lei este suma pe care DAS Giurgiu o are la dispoziție în conturi pentru a face plăți către acești beneficiari, fiecare dintre ei primind suma de 408 lei.
Banii se vor da începând cu 29 decembrie până pe 31 decembrie , prin carieria DAS pe ștat de plată pentru cei peste 700 de beneficiari, inclusiv pentru cei care își încasau acest drept bănesc pe card.

Ultima modificare: 29.12.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Mesajul Domnului Primar Nicolae Barbu cu prilejul Nasterii Domnului